Працівники ДБР почали розслідування кримінального провадження щодо виявлення можливих фактів застосування службовими особами 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих. Поліція Тернопільщини повідомила про підозру командиру цієї частини Олегу Побережнюку у зловживанні службовим становищем.
Джерело: Державне бюро розслідувань, Нацполіція, Офіс генпрокурора
Деталі: Кримінальне провадження щодо нестатутних заходів впливу відкрила 16 грудня Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони.
Слідство досліджуватиме матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади головною інспекцією Міністерства оборони України, повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань над бійцями тощо, зазначають у Бюро.
Дослівно ДБР: “Зауважмо, що в ДБР до цього не надходило жодних матеріалів щодо цієї ситуації ні від офіційних осіб, ні від бійців бригади.
Принагідно, Державне бюро розслідувань закликає військовослужбовців одразу звертатись до Бюро з офіційними скаргами у разі наявності в їх військових формуваннях подібних випадках. Це дозволить не лише оперативно реагувати на порушення, а й дозволить уникнути подібних випадків в майбутньому”.
РЕКЛАМА:
Деталі: Крім того, повідомляється, що Національна поліція також проводить розслідування щодо керівництва бригади за фактом залучення підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в районі бойових дій.
17 грудня командиру військової частини Олегу Побережнюку повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками.
Встановлено, що восени 2023 року він залучив чотирьох підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в зонах бойових дій. Військових офіційно включили у наказ про відрядження на Миколаївщину, де вони нібито виконували обов’язки, проте насправді вони там не перебували. При цьому отримали зарплату та бойові виплати на загальну суму майже мільйон гривень.