
Очікується, що ця ракета забезпечить американським військовим “неперевершені бойові можливості”.
У США випробували гіперзвукову ракету / колаж УНІАН, фото Пентагон, getty images
США успішно випробували нову гіперзвукову ракету Conventional Prompt Strike (CPS) з використанням нового методу запуску, повідомили в Міністерстві оборони США.
Запуск ракети проводився з Космічної бази ВПС на мисі Канаверал (штат Флорида).
Повідомляється, що це був перший запуск у рамках програми CPS з використанням флотського методу холодного газу, який передбачений для майбутнього розміщення на морських платформах ВМС США.
Відео дня
За словами директора Стратегічних системних програм ВМС США, віце-адмірала Джонні Вулфа-молодшого, метод холодного газу дає змогу безпечно виштовхнути ракету з платформи на безпечну висоту над кораблем до моменту запалювання першого ступеня.
“Це технічне досягнення наближає нас до виконання нашої місії – забезпечення ВМС США безпечними і надійними гіперзвуковими можливостями”, – заявив він.
Міністр військово-морських сил США Джон Фелан зі свого боку зазначив, що після розгортання ракети Conventional Prompt Strike, вона забезпечить американським військовим “неперевершені бойові можливості”.
Читайте також:
Нова “начинка” російських дронів
Максимально прискорюємо створення української балістики, – Зеленський
З модернізованими “шахедами” не усе так однозначно: експерт пояснив, що з ними не так
У Пентагоні додали, що стрімкий розвиток і демонстрація гіперзвукових ударних систем звичайного озброєння морського базування посилює здатність США ефективно стримувати і, за необхідності, перемагати потенційних стратегічних суперників.
Запуск МБР Minuteman II у США – що повідомлялося
Нагадаємо, 19 лютого у США провели випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III.
Як заявив виконувач обов’язків міністра ВПС Гері Ешворт, цей запуск – лише один зі способів, за допомогою яких ВПС демонструє готовність, точність і професіоналізм ядерних сил США: