Вона чудово підходить для ударів по російських складах боєприпасів та паливних базах.
Експерт розповів про ефективність нової української ракети / Колаж УНІАН, фото t.me/herman_smetanin_msp, скріншот
Українська крилата ракета “Пекло”, вірогідно, зможе завдавати ударів по російських об’єктах на відстані 500-600 кілометрів. Про це заявив експерт із питань авіації, провідний науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко в ефірі Суспільного.
“На деяку глибину вона дійсно може працювати. І оскільки на цій ракеті встановлено реактивний двигун, зрозуміло, ракета не може бути без реактивного двигуна, це дозволить їй проходити дистанцію на великій швидкості в зону ураженні російської ППО. По-друге, якщо вона дійсно в комплектації ракети зроблена, то вона має мати донаведення на кінцевому етапі і точно виходити на ціль, маючи не лише інерційну і супутникову систему навігації, а ще й додаткову систему навігації типу Tercom, яка орієнтується на цифрову карту місцевості і їй не можна поставити перешкоду”, – сказав експерт.
За його словами, якщо Україні справді вдалося налагодити масове виробництво таких ракет, то вони зможуть завдавати ударів на відстані 500-600 км по “серйозних російських об’єктах”.
Відео дня
“Єдине, що не оголошували, яка бойова частина цієї ракети. Скоріш за все, вона набагато менша, ніж у Storm Shadow / SCALP чи TAURUS. Там бойова частина 450 кг. З зовнішнього вигляду можна сказати, що там (у нашої ракети) не більше 250-300 кг”, – розповів Романенко.
Проте, як пояснив він, для ударів по російських об’єктах типу складів боєприпасів та паливних баз це прекрасна зброя.
“Також для знищення понтонних переправ, для ударів по складах боєприпасів на аеродромах. Це буде прекрасна зброя, яка підвищить наші ударні можливості”, – додав експерт.
Українська ракета “Пекло”
Як повідомляв УНІАН, “Економічна правда” з посиланням на власні джерела написала, що в Україні почалось серійне виробництво нової української крилатої ракети “Пекло” – на сьогодні компанія-виробник виготовила близько 100 одиниць. “За останні три місяці розробник виготовив близько 100 ракет і зараз нарощує спроможності виробництва”, – написало видання.
Розробник зазначив, що “Пекло” на 70% складається з вітчизняних компонентів, які виробляють державні та приватні компанії. Ракета може використовувати різні двигуни, що робить виробництво більш гнучким.
Ракета отримала щонайменше два способи наведення – інерціальне та GPS. Розмір бойової частини “Пекла” можна порівняти з розміром БЧ звичайного далекобійного дрона (орієнтовно 50 кг).