
Його стандартам і мисленню ми зобов’язані багатьма прикладами ефективності в бізнесі та житті.
Чарлі Мангер поділився трьома секретами дисципліни /фото depositphotos.com
Коли уявляєш дисципліну, виникає образ виснажливих тренувань, дієт і ранніх підйомів. Але приклад інвестора Чарлі Мангера – зовсім інший. Як зазначають Крейг Баллантайн і Деніел Вудрум у книзі “Темна сторона дисципліни”, Мангер не бігав марафонів і не сидів у крижаних ваннах. Він мислив. І саме це зробило його дисциплінованим, пише Forbes.
“Чарлі Мангер мав усе, чого тільки може бажати людина – гроші, владу, повагу, міцний шлюб і сім’ю”, – каже Баллантайн.
Мангер уникав надмірностей, залишаючись вірним власному колу компетенцій. Його підхід – це терпіння, простота і ясність думки. Він казав:
Відео дня
“Основна причина, чому люди витрачають надмірно, полягає в тому, що вони заздрять багатству інших… Мені наплювати на те, що є у когось іншого. Але інших людей це зводить з розуму”.
Мангер був прикладом ефективного самоконтролю: не через силу волі, а завдяки мисленню. Він дотримувався принципу простоти.
Три складові системної дисципліни Мангера
1. Елімінація
Мангер вірив у силу обмежень: “Єдине, що я хочу знати, це те, де я помру, тому ніколи туди не піду”.
“Вам не потрібно мочитися на електричний паркан, щоб навчитися цього не робити”, – казав він.
2. Підготовка
Планування – ключ до ефективності. Мангер казав: “Ви повинні з’ясувати, у чому ваші сильні сторони, і змагатися в межах свого кола здібностей. Тобі не потрібно бути геніальним, лише трохи мудрішим за інших хлопців, у середньому, протягом тривалого, довгого часу”.
3. Партнерство
Партнерство Мангера з Ворреном Баффетом було еталонним: “Ми обидва маємо цю фундаментальну ідею, що світ працює краще, якщо ви робите ваші стосунки взаємовигідними… спосіб отримати хорошого партнера – це бути хорошим партнером”.
Мангер не покладався на силу волі – він створив систему, де правильна поведінка була автоматичною.