Людину зможуть адміністративно затримати, якщо вона перебуватиме у комендантську годину на вулиці.
Поліціянти затриманих у комендантську годину порушників відправлятимуть до відділку / фото Миколаївської ОДА
Поліції можуть надати право затримувати порушників комендантської години у форматі примусу. Відповідний законопроєкт подали до Верховної Ради. Про це заявив адвокат, кандидат юридичних наук Сергій Войченко в ефірі Київ 24.
“Стаття 210 зі значком два, її зараз немає в Кодексі України про адміністративні правопорушення, якраз вводить штраф за в’їзд, вхід, перебування в населених пунктах, у яких проводиться загальна обов’язкова евакуація, це перша і друга частини. А третя і четверта – за порушення комендантської години”, – сказав він.
Войченко зазначив, що співробітники поліції можуть безпосередньо складати ці протоколи і розглядати справи.
Відео дня
“І особа може бути адміністративно затримана, якщо перебуває під час комендантської години на вулиці. Співробітники поліції можуть її затримати. Це є одним із таких обмежувальних заходів адміністративного примусу, який фактично застосовується проти вашої волі”, – заявив юрист.
Читайте також:
На УБД чекають великі зміни у 2025 році: отримати статус буде простіше
НАЗК забовʼяжуть провести повну перевірку декларацій ірпінського депутата Олександра Пікулика
Кого не мобілізують з 1 січня 2025: кто освобождается от армии
За його словами, скоріш за все, після затримання особу будуть везти у відділ поліції.
Посилення відповідальності за порушення комендантської години: що відомо
Як повідомляв УНІАН, Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким передбачено адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години – заборони перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
Законопроект, який зареєстровано у ВР під номером 12354, передбачає доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 210-2. Урядовці пропонують встановити адміністративну відповідальність за порушення вимог особливого правового режиму – воєнного стану, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях.
Зокрема, пропонується встановити відповідальність за порушення в’їзду (входу), перебування в населених пунктах, з яких проводиться загальна обов’язкова евакуація, за відсутності спеціально виданих перепусток або посвідчень, а також за порушення громадянами комендантської години (заборони перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень).
Крім того, передбачені зміни до статті 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими пропонується надати право поліції проводити адміністративне затримання порушників.