
Експерти порівняли ефективність артилерії, ударних дронів і далекобійних ракет.
Час удару по цілі може сильно відрізнятися залежно від типу озброєння і відстані / Колаж УНІАН, фото – УНІАН, t.me/V_Zelenskiy_official, Getty Images
Головною перевагою дронів часто називають високу ефективність за порівняно дешевої вартості. Проте є й інші важливі критерії, за якими можна оцінити зброю.
У Hartpunkt порівняли ефективність артилерії, ударних дронів і далекобійних ракет, спираючись на показник часу, необхідного для ураження цілі.
Зазначається, що результат бою залежить не тільки від чинників сили і простору, а й від фактора часу, необхідного для виконання завдання. Для удару по цілі на відстані в 10 кілометрів усі три типи озброєння витратять практично однакову кількість часу – близько шести хвилин.
Відео дня
У виданні вирішили перевірити, який тип озброєння виявиться ефективнішим, якщо ціль розташована за 20 кілометрів. Дрону знадобиться близько 12 хвилин для удару, а ствольній артилерії – 6-8 хвилин.
На дистанції в 100 кілометрів ситуація змінюється. Артилерія вже не може бити по цілях на такій відстані, а безпілотникам знадобиться приблизно 30-60 хвилин. Крилаті ракети Taurus зможуть впоратися з цим завданням за 7 хвилин, а балістичні ракети ATACMS – за 2-3 хвилини.
Якщо збільшити дистанцію до 2000 кілометрів, то дронам-камікадзе доведеться пролетіти близько 7-10 годин до цілі, а крилатим ракетам – приблизно 2,2 години. Найшвидше зможуть завдати удару по цілі ракети середньої дальності та гіперзвукова зброя – приблизно за 10 хвилин.
Читайте також:
Росія досягла величезного прогресу у виробництві дронів, – The Telegraph
Удар по заводу “Кронштадт” у Росії: українські дрони показали феноменальну точність
У Росії хочуть створити “мобілізаційні ракетоносці” на базі пасажирських літаків
У виданні резюмували, що вибір типу озброєння залежить від багатьох чинників, включно з типом цілі та відстанню до неї. Тому в деяких випадках застосування дронів може виявитися кращим за крилаті ракети.
Чому артилерія вже не є “богом війни”
Раніше військовий аналітик Олексій Гетьман заявив, що артилерія на війні в Україні, як і в інших конфліктах, була “богом війни”. Проте дрони стали помітно ефективнішими.
Також Гетьман підкреслив, що Європа була не готова до такої інтенсивної війни, якщо говорити про кількість артилерійських снарядів. Він нагадав, що чеська ініціатива про передачу мільйона снарядів Україні розтягнулася майже на рік.