Більш реально удосконалити в Україні ротаційний механізм, вважає експерт.
Експерт пояснив, чому демобілізація в Україні поки неможлива / фото facebook.com/GeneralStaff.ua
Демобілізація в Україні нереальна. Про це військовий експерт, засновник БО “Реактивна пошта” Павло Нарожний заявив в ефірі на Радіо NV.
“Якщо ми забʼємо конкретні цифри – наприклад три роки на війні і потім демобілізація, це означає, що ворог це може використати. Вони можуть розрахувати, яка кількість бійців нам потрібна. І в якийсь момент часу вони можуть розтягнути фронт, наприклад. Або спровокувати якісь дії, які потребуватимуть великої кількості бійців. Простий приклад – це велика кількість дронових ударів і нам треба багато мобільних груп, які їх збиватимуть”, – сказав Нарожний.
Водночас він додав, що більш реальним буде удосконалення ротаційного механізму в Україні.
Відео дня
“Наприклад, три місяці безперервних боїв на першій лінії. Після цього два місяці десь в резерві, у Чернігівській області, де відносно відпочинок. Це більш реально. І треба ставитися більш серйозно до мобілізації й розвʼязувати всі ці проблеми. Аби був гарантований потік новобранців, гарно підготовлених. І таким чином ми можемо забезпечити ротацію. Про демобілізацію в умовах широкомасштабної сухопутної війни розмовляти нереально”, – додав Нарожний.
Читайте також:
Перша дівчина, яка підписала “Контракт 18-24”, розповіла про випробування на шляху до ЗСУ
“95% людей тупо чекають повістку”: командир озвучив неприємну правду про мобілізацію
Куди відправляють служити колишніх обмежено придатних: пояснює співробітник ТЦК
В українців критично низький рівень довіри до ТЦК: нардепка натякнула на реформу
“Електронна ВЛК” без ТЦК і довідок: у Міноборони пояснили, що зміниться з 1 квітня
Демобілізація: важливі новини
Напередодні “Українська правда” повідомила, що в разі ухвалення законопроєкту про демобілізацію, лави української армії відразу ж покинули б 108 тис. військових, серед яких 14 тис. офіцерів.
Журналісти зазначають, що ухвалювати відповідний закон треба лише у наявності достатньої кількості військових для війни з РФ. В іншому випадку, при звільненні 108 тис. військових без поповнення підрозділів новобранцями, командирам доведеться виводити сили з фронтових “полів”.