Отримання відстрочки від мобілізації – це право, а не обов’язок.
Не завжди чоловіки, які доглядають за родичами з інвалідністю, можуть отримати відстрочку / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Під час загальної мобілізації чоловіки призовного віку можуть отримати відстрочку від призову у зв’язку з тим, що вони доглядають за особою з інвалідністю. Хто саме має таке право, розповів юрист практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Данило Гончаренко виданню РБК-Україна.
Він наголосив, що отримання відстрочки від мобілізації – це саме право, а не обов’язок. Крім того, якщо особа доглядає за родичем і має право на відстрочку, але не оформила її у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), вона може підлягати мобілізації, пояснив він.
Однак не завжди чоловіки, які доглядають за родичами з інвалідністю, можуть отримати таку відстрочку. Мають на неї право ті, у кого є дружина з інвалідністю, батьки з інвалідністю чи дитина з інвалідністю.
Відео дня
“Тобто для відтермінування призову треба утримувати особу з інвалідністю першого ступеню споріднення”, – зазначив юрист.
Читайте також:
І чоловіки, і жінки мають бути військовозобов’язаними: комбат назвав причину
У командира скандальної 211 бригади пройшли обшуки, слідчі готують нову підозру, – ЗМІ
Корупція у МСЕК: очільник МОЗ сказав, скільки висновків про інвалідність вже скасували
Утримання інших родичів – батьків дружини, бабусі, дідуся, брата, сестри – буде вважатися підставою для відстрочки за умови наявності І або ІІ групи інвалідності і лише за потреби у постійному сторонньому догляді.
Відстрочка від мобілізації: останні новини
Раніше УНІАН повідомляв, що в Україні нещодавно з’явилася можливість дистанційного оформлення відстрочки від мобілізації через додаток “Резерв+”. За словами юристк Діани Тернової, відстрочка від призову під час мобілізації може оформлюватися через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Українцям, які мають законні підстави для відстрочки від мобілізації, все одно можуть приходити повістки на пошту, доки триває воєнний стан і загальна мобілізація, пояснив адвокат Дмитро Дончак. Але, за його словами, немає підстав турбуватися з цього приводу, якщо є законна відстрочка.
Щоб перевірити, чи підлягаєте ви мобілізації, можна з цим питанням звернутись до вашого ТЦК. Також йе можна дізнатися у свого роботодавця. Третій спосіб – перевірити інформацію в застосунку “Резерв+”.